پیوند های مهم
نظر سنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست
تعداد نمایش خبر: 227

 
دیدار مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان به منظور همراهی و آگاه سازی در حوزه آب شرب با جمعی از فعالین عرصه های اجتماعی، زیست محیطی، اقتصادی و حقوقی شهرستان بروجرد

به گزارش خبرنگار روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان لرستان مدیرعامل این شرکت با جمعی از نخبگان، فعالان اجتماعی، زیست محیطی، اقتصادی و حقوق دانان شهرستان بروجرد در سالن جلسات هفته نامه فرهنگ این شهرستان دیدار نمود.

حمیدرضا کرم وند مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ضمن تشکر از متولیان این جلسه به ارائه گزارشی از وضعیت آب شرب در استان اشاره کرد و ادامه داد که مطابق گزارشات اعلام شده ما شاهد کاهش بارندگی ها در ده سال گذشته بوده ایم به نحوی که میزان بارش ها از 250 میلی متر به 210 میلی متررسیده است.

وی ادامه داد که کشور ایران در یک موقعیت خشک و نیمه خشک جغرافیایی قرار دارد و دو کویر بزرگ لوت و مرکزی در ایران واقع شده است و دمای هوا در این منطقه به 65 درجه نیز رسیده استکه بر اساس آمار بالاترین دما در جهان تاکنون در این کویرها ثبت شده است.

کرم وند خاطرنشان کرد که میزان سرانه مصرف آب در جهان برای هر نفر در حدود 150 لیتر می باشد در حالی که در ایران دو برابر و حدود 300 لیتر است که این جای نگرانی دارد چراکه ما در یک منطقه کم باران هستیم ولی از طرفی افزایش سرانه داریم.

وی به موضوع سازگاری با این شرایط اشاره و تاکید کرد که ما نمی توانیم هرجا کمبود آب پیدا کردیم فورا آبهای زیرزمینی را استخراج می کنیم چراکه این آب به آیندگان تعلق دارد و ما تا یک حدی مجاز به برداشت هستیم لذا با توجه به این شرایط بهترین اقدام سازگاری با شرایط اقلیمی و جلوگیری از پدیده بدمصرفی می باشد.متاسفانه در کشور ما در اکثر مصارف انرژی رتبه های منفی و بالایی در جهان داریم و اگر این ادامه داشته باشد موجب خسارت و تهدیدات زیادی برای این سرزمین خواهد داشت.

کرم وند به بحث اقدامات مهم شرکت آب و فاضلاب لرستان در حوزه مدیریت آب اشاره و مهمترین این اقدام را راه اندازی سامانه مانیتورینگ شبکه آب در استان اشاره و در این خصوص گفت: خوشبختانه با طراحی یک سامانه توسط خود شرکت آب و فاضلاب استان لرستان موفق شده ایم شبکه آب را به صورت هوشمند مدیریت و از هدررفت آب جلوگیری نماییم .

حمیدرضا کرم وند در خصوص این طرح ادامه داد که در حال حاضر در شهرهای پلدختر، خرم آباد و ازنا این طرح در حال اجراست که با توجه به نتایج درخشان آن به دنبال اجرایی کردن آن در سطح کلیه شهرهای استان اهستیم.

مدیرعامل شرکت در پایان به نقش شخصیت ها و فعالین عرصه های مختلف کشور در موضوع آگاه سازی مردم در زمینه مدیریت مصرف بهینه آب اشاره و توضیح داد که موضوع آب یک موضوع بین بخشی و عمومی می باشد و تمامی دستگاهها و جریانات فعال بایستی حضور پررنگ داشته باشند و در این زمینه با وحدت و انسجام می توانیم از بحران بی آبی جلوگیری کنیم .

در ادامه این دیدار تعدادی از شخصیتهای حاضر در جلسه به نقطه نظرات و پیشنهادات برای همکاری و همراهی در زمینه نجات آب و مشارکت در برنامه های مرتبط با آن خبر دادند.چهارشنبه ٣ مرداد ١٣٩٧
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج