پیوند های مهم
نظر سنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست
تعداد نمایش خبر: 229

 
اقدامات شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان از زمان انقلاب اسلامی ایران تا کنون

شرکت آب و فاضلاب لرستان در سال 1371 تاسیس و به عنوان یک شرکت خدماتی زیرمجموعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و وزارت نیرو مشغول به انجام خدمت رسانی به مردم شهرهای استان لرستان معرفی شده است. این شرکت از بدو تاسیس تا به حال اقدامات مهمی در راستای وظایف محوله که همان تامین و توزیع آب شرب سالم و بهداشتی و دفع مناسب فاضلاب مشترکین شهرها می باشد را انجام داده  که به نسبت سال های پیش از انقلاب این اقدامات قابل ملاحظه و چشمگیر بوده است.

جمعیت شهری تحت پوشش این شرکت درحال حاضر 1203000 نفر و شامل 25 شهر می باشد. این شرکت درحال حاضر حدود 403 هزار فقره انشعاب آب را واگذار نموده در حالی که در ابتدای انقلاب این تعداد حدود 57000 فقره بوده است. در حوزه واگذاری انشعابات فاضلاب در ابتدای انقلاب 20400 فقره بوده که هم اکنون به 263000 فقره افزایش یافته است. در حوزه جمعیت تحت پوشش آب شهری در ابتدای انقلاب 53% و هم اکنون 8/99% تحت پوشش آب سالم و بهداشتی شهری می باشند.

این شرکت در حوزه احداث تصفیه خانه های آب و فاضلاب بعد از انقلاب اسلامی اقدامات مهمی را انجام داده به نحوی که در ابتدای انقلاب هیچ کدام از شهرهای استان دارای تصفیه خانه آب یا فاضلاب نبوده در حالی که هم اکنون 2 باب تصفیه خانه آب و 4 تصفیه خانه فاضلاب به بهره برداری رسیده و 5 تصفیه خانه فاضلاب دیگر نیز در دست اقدام می باشد که با افتتاح این تصفیه خانه ها تمامی شهرهای استان دارای تصفیه خانه فاضلاب می گردند.

همچنین در حوزه اجرای شبکه آب در شهرهای استان حدود 2500 کیلومتر خط انتقال احداث شده و حدود 70 مورد مخزن با حجم ذخیره 280 هزار متر مکعب در شهرهای استان احداث گردیده است. همچنین در همین دوران 1150 کیلومتر شبکه فاضلاب نیز اجرا گردیده است.

در طول دوران شکوهمند انقلاب اسلامی پروژه های بزرگی در حوزه آبرسانی به شهرها مانند آبرسانی به شهر پلدختر، آبرسانی به شهر چغابل، کوهدشت، معمولان، دورود، قسمت هایی از شهر خرم آباد و انتقال آب از منطقه کاکارضا به شهر خرم آباد و ... انجام گرفته است.سه شنبه ١٨ دی ١٣٩٧
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج